top of page
Technologie

Kola z naší nabídky

FAVORIT CONCEPT STORE  I   Vinohradská 1200/50, Praha 2  I  e-mail: kola@favorit.cz  I  telefon: +420 773 286 748 (9–17 h)

Ultra lehký rám na míru

Ultralehký karbonový rám vyrábíme na míru každému jezdci. Po zadaní své výšky, hmotnosti, délky rukou a nohou se jezdci automaticky nadefinuje ideální geometrie jeho rámu. Zákazník tak má stoprocentní jistotu, že dostane Favorit, který mu bude dokonale sedět.

Vaše jméno na Vašem Favoritu

Jste pro nás lidi, ne čísla. Naše sériové číslo je Vaše jméno. Protože Vy jste člověk, pro kterého kolo vyrábíme.

jmeno.png
Silnější než řetěz
Řemenový pohon na jízdním kole má z pohledu jezdce velké množství předností: řemen je výrazně lehčí než klasický řetěz (až 4x), má až desetkrát delší životnost, není potřeba ho mazat, neušpiníte se o něj, nikdy nezrezne, nespadne, ani se nepřetrhne, nevyžaduje každodenní údržbu. Jízda na kole s řemenovým pohonem je hladší, lehčí a naprosto tichá. Na druhou stranu je řemen výrazně dražší a klade vysoké nároky na přesnost výroby i tuhost rámu kol.

Jedna převodovka

Japonská planetová mechanicky řazená osmistupňová nebo elektronicky řazená jedenáctistupňová převodovka pokrývá všechny převodové poměry, které může sportovní, rekreační či cykloturistický nadšenec potřebovat. Je ukryta v zadním náboji, dokonale odolná vůči vodě i nečistotám. Není potřeba ji mazat, nevyžaduje žádnou údržbu.

A protože je jenom jedna, není potřeba nad ničím přemýšlet. Řadíte pouze jedním směrem do kopce (lehčí převody) a druhým směrem po rovince nebo z kopce (těžší převody). Na rozdíl od jiných systémů, můžete řadit i když stojíte nebo za jízdy, když zrovna nešlapete. Žádná věda, jen radost z jízdy.

Kožené sedlo na celý život

Kožená sedla se na jízdních kolech používají už více než sto let. Nic pohodlnějšího totiž nebylo až dosud vynalezeno. Kožené sedlo na Favoritu je vyrobené ze šest milimetrů silné kůže a přizpůsobí se tvaru sedu každého jezdce. Po několika jízdách změkne jeho kůže natolik, že už si vaše každodenní dojíždění do práce, víkendové výlety za město nebo náročnou cykloturistiku nebudete dokázat představit bez něj. Kožená sedla Favorit jsou vyrobena ručně z prvotřídní kůže, která není barvená ani lakovaná, je opatřena pouze přírodním voskem. Proto se barva postupně mění a získává krásnou patinu. Ližiny každého sedla jsou vyrobeny z leteckého titanu. I proto patří k nejlehčím na světě.

K dispozici jsou tři šířky sedla, supersportovní (150 mm široké o hmotnosti cca 325g), standardní (160 mm široké o hmotnosti 420g) a komfortní (170 mm široké o hmotnosti 440g).

Kožená madla a omotávky

Stejně jako v případě sedel, i madla a omotávky jsou z pravé nebarvené a nelakované kůže, která je příjemná na dotek. Také tyto části jsou opatřeny antialergickým přírodním voskem. Madla jsou vyrobena z prvotřídní kůže v České republice, kožené omotávky z teletiny pocházejí z Francie.

Pneumatiky bez defektu

Pneumatiky na kolech Favorit mají několikastupňovou ochranu proti defektu. Pokud by i přesto došlo k proražení pláště i duše, ve vnitřní vrstvě duše je nanesen speciální gel, který díru ihned zalepí. Pro jezdce to znamená méně defektů, méně dofukování pneumatik před jízdou a více radosti z jízdy samotné.

Výška sedla na míru

Výška sedla se dá nastavovat jen v rozmezí několik milimetrů, neboť slouží pouze k jemnému doladění jezdecké pozice. Jelikož je ale kolo vyrobené vždy na míru konkrétnímu jezdci, není to žádný problém. Naopak! S pevnou sedlovkou je navíc velice malá pravděpodobnost, že by na míru vyrobený rám mohl vyhovovat někomu jinému, což v podstatě omezuje šanci krádeže takového kola na minimum.

Zabudované osvětlení a zvonek

Bezpečnost jízdy na kole je prvořadá. Proto má každý Favorit zabudované přední i zadní osvětlení, které se navíc automaticky přizpůsobuje okolním světelným podmínkám. Je napájeno z dynama, které je ukryto v náboji předního kola. Osvětlení nevyžaduje žádné dobíjení, stačí se prostě rozjet. A protože nové Favority jsou opravdu tiché, bude se vám při jízdě městem určitě hodit i elektronický zvonek.

Spolehlivé kotoučové brzdy

Kotoučové brzdy se v leteckém i automobilovém průmyslu využívají už několik desítek let. Pro svou vysokou účinnost, spolehlivost a nízke nároky na údržbu zcela nahradily jiné typy brzd. A nyní pronikají i do světa cyklistiky. Vyžadují daleko menší sílu, jsou spolehlivé, bezúdržbové, prostě skvělé.

Neviditelné kabely a lanka

Čistý design kol Favorit je dosažen i skrytým vedením bowdenů řazení, brzdového hydraulického systému i kabelů elektroniky. Pro jezdce to znamená menší riziko poruch způsobených pádem (z) kola.

Kola z naší nabídky

FAVORIT STORE   I  e-mail: kola@favorit.cz  I  telefon: +420 773 286 748 (9–17 h)

bottom of page