Filozofie Favoritu

Hledání ideálního kola pro náročného zákazníka

Když jsme na počátku definovali budoucí směřování značky Favorit, vytyčili jsme si za cíl vyrábět kola, která budou krásná, spolehlivá, bezúdržbová, lehká a snadná na ovládání. Kola, která budou přinášet svým majitelům čistou radost z jízdy.

V našich očích není rozdíl mezi jezdcem rekreačním, sportovním, či plnokrevným závodníkem, všichni by měli dostat jen to nejlepší. Jako výrobce jsme se dobrovolně rozhodli nést odpovědnost za výběr jednotlivých prvků kola a nepřenášet tento problém na zákazníka. Jde nám o to nabízet dokonalá kola, na kterých budou jejich majitelé jezdit, ne je neustále štelovat, ladit nebo upravovat.

Proto jsou veškeré technologie použité na jízdních kolech Favorit vybrané a otestované s ohledem na vysokou spolehlivost, nízké nároky na údržbu, snadné ovládání, nízkou hmotnost a eleganci.

Všechny tři řady mají jeden stupeň výbavy i jednotnou cenu. Zákazník si tak může zvolit model kola dle preferované jezdecké pozice, nebo způsobu využití kola. Vybere si barvu, zvolí superlehký karbonový nebo klasický ocelový rám, může se rozhodnout mezi moderním elektronickým, nebo klasickým mechanickým řazením převodů.

Po zadaní své výšky, hmotnosti, délky rukou a nohou se mu automaticky nadefinuje ideální geometrie jeho rámu. Zákazník tak má stoprocentní jistotu, že dostane Favorita, který mu bude dokonale sedět.

Vyrábíme tady

Drtivá většina jízdních kol na našem trhu je smontována ze součástek, které se vyrábí v Asii. Cyklistické značky zadají výrobu subdodavatelům a často vůbec neřeší vývoj kol ani jejich komponentů. Taková kola jsou pak do značné míry standardizovaná, neboť se vyrábějí ve velkých sériích bez možnosti zásadnější individualizace. Distřibutoři i prodejci si ještě samozřejmě naúčtují provizi, která ve výsledku navyšuje cenu kol o desítky procent.

Favorit je jiný. Český, nebo chcete-li Československý. V Čechách i na Slovensku máme bohatou tradici strojní výroby pro potřeby cyklistického průmyslu. Máme dostatek odborníků i nadšenců, kteří se kolům věnují s láskou. Proto všechny komponenty, které jsme schopni vyrobit v Čechách, zde také vyrábíme. Je pro nás důležité zaměstnávat místní lidi, dávat práci lokálním dílnám a firmám, vrátit jim hrdost na to, že vytvářejí něco hodnotného.

Naše kola mají svou cenu

Favorit vždy stál přibližně dvojnásobek průměrné měsíční mzdy. Za tyto náklady bylo možné v minulosti postavit špičkové kolo a při optimalizaci výrobních procesů jej vyrábět sériově. I naše cena nového kola Favorit je stanovena na podobnou úroveň. Zákazník tak má jistotu, že získá špičkové kolo s vysokou užitnou hodnotou.

Aby byl Favorit dostupnější pro širší okruh zájemců, připravili jsme ve spolupráci se splátkovou společností ESSOX možnost nákupu kola na splátky s minimálním možným navýšením a rychlým vyřízením úvěru.

Koupíte pouze na internetu

Zákazník si své originální kolo značky Favorit může objednat pouze u nás a výhradně prostřednictvím internetu. Hotové kolo mu bude doručeno domů naším zaměstnancem. Jednak proto, že nás zajímá, kdo jsou naši zákazníci, ale také proto, abychom měli jistotu, že je zákazník se svým novým kolem naprosto spokojený.

Navíc tím, že si nový Favorit objedná přímo u výrobce, předejde možným zklamáním, která by mohla plynout z nákupu neoriginálních kol v pochybných prodejnách.