Favorit Cronos

Univerzální kolo pro výlety městem i lesem

Favorit Cronos

Crossové kolo pro náročnější jízdu po městských dlažebních kostkách, polních cestách i lesních necestách. Díky sportovní jezdecké pozici lehce zvládnete jakoukoliv vzdálenost bez starostí. Prostě nemažte a jeďte!

Favorit je krásný

Současný design. Jednoduchá forma. Ušlechtilé materiály. Závodní D.N.A.

iF Design Award

Díky kombinaci čistých linií, jednoduché formy a špičkových materiálů byl Favorit ve své době ikonou. Dnešní Favorit na tyto hodnoty navazuje.

Jednoduchý trubkový rám z ultralehkého karbonu, které napodobuje svým tvarem tradiční ocelový rám, úzké pneumatiky a jednobarevné lakování. Za design našich kol jsme obdrželi přestižní mezinárodní ocenění iF Design Award 2016. Žádné zbytečnosti, jen tradiční poctivý design.

01

Favorit je lehký

Lehčeji už to nejde. Při jízdě i manipulaci je s kolem lehké pořízení.

02

Nízká hmotnost

Hmotnost kolem 9 kg. Favorit je tak o více než o polovinu lehčí než běžná městská kola.

04

Lehká jízda

Díky své aerodynamické konstrukci a nízkému valivému odporu kol má Favorit minimální odpor. Jízda na něm je proto zážitek, nikoliv dřina.

03

Snadné šlapání

Díky řemenovému pohonu a převodovce skryté uvnitř konstrukce se vám bude šlapat opravdu lehce. Navíc tiše a bez mazání.

05

Plná výbava

Luxusní kožené sedlo se po pár jízdách přizpůsobí vašemu tělu a vy až do konce života nezatoužíte sedět na jiném. Je tak pohodlné.

Snadno se ovládá

Jednoduché ovládaní pomocí jedné přehazovačky, která ani není vidět.

Přehazovačka o osmi nebo jedenácti převodových stupních, s níž si jízdu opravdu užíváte. Nepotřebujete nad ničím přemýšlet, prostě řadíte. Do kopce, z kopce, když nešlapete, dokonce i když stojíte. A to buď moderním způsobem elektronicky nebo tradičně mechanicky.

07
08
09

Bezúdržbový a spolehlivý

Zapomeňte na mazání nebo dofukování. Prostě nasedněte a jeďte.

10

Pohon jako řemen

Řemen je pevnější a spolehlivější než řetěz, není potřeba ho mazat a nikdy se o něj neušpiníte. Jízda s ním je navíc tichá a hladká.

Aby vám nic neušlo

Čím užší pneumatiky, tím nižší odpor vzduchu či valivý odpor a tím pádem i vyšší rychlost při menší námaze. Pláště a duše, kterými je Favorit vybaven, mají navíc několikastupňovou ochranu proti defektu.

11
12

Nenechte se brzdit

Kotoučové brzdy nepotřebují žádnou údržbu. I při nízké síle zmáčknutí páčky bezpečně zastaví kolo za jakýchkoli podmínek.

Favorit je poctivý

Originální Favorit je vyroben ručně u nás. pro každého jezdce na míru.

Výroba jízdních kol má v České republice dlouholetou tradici. Proto využíváme především zkušeností a znalostí našich konstruktérů a umu a profesionality českých řemeslníků. Není to nejlevnější ani nejjednodušší cesta, ale věříme, že by nebylo správné svěřit Favorit do cizích rukou.

13

Chceme, aby jezdec a jeho kolo byli jedno tělo a jedna duše. Každý Favorit je proto originál vyrobený svému majiteli na míru dle jeho fyzických proporcí.

Váš Favorit tak bude mít jedinečný ručně vyrobený rám nastříkaný vámi vybranou barvou, pod lak ještě natiskneme vaše jméno. Nakonec ho pečlivě osadíme komponenty a osobně dovezeme k vám domů, kde vám vše podrobně vysvětlíme a ukážeme.

Cena od 79 700 Kč

nebo na splátky od 2 566 Kč